Kastros Plajı

Kastros Plajı

Kıyıköy’de 18 kilometre uzaklıkta yer alan Katros Plajı, 500 metre uzunluğunda ve 200 metre genişliğindedir.

Temiz denizi ve ince kumlu sahili ile kayalık yapıya sahip olan plajın kuzey ve güney yönleri ormanlarla çevrilidir. Haziran ayında 20 derece olan deniz sıcaklığı ağustos ayında ise 26 dereceye kadar çıkmaktadır.

Çadırlı kamp yapmayı seviyorsanız burası size bu imkanı sağlıyor. Restoran, büfe, tuvalet ve çay bahçesi gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tüm olanaklar mevcut çevresinde.

Neden Gitmeliyim? Ormanların içinden geçerek Karadenize’de son bulan Bahçeköy Deresi’nde kayıklar eşliğinde orman içerisine doğru geziler düzenlenmektedir.

Kastros Plajı

Bahçeköy Deresi’nin Karadeniz’e döküldüğü noktada lagün gölü oluşmuştur. Trakya Bölgesi’nin doğal olarak yetişen tek karaçam ormanlarına sahiptir.

Ormanın eko sistemi ve karaca olmak üzere çok çeşitli hayvan ve bitki türlerinin yaşadığı ender tabiat alanlarındandır.

Alanda; Karaçam, Saplı Meşe, Macar Meşesi, Sapsız Meşe, Doğu Gürgeni, Kara Gürgen, Dişbudak, Kayın, Akçaağaç, Ihlamur, Kızılağaç ağaç türleri yetişmektedir.

Kırklareli şehrine bağlı olan Demirköy İlçesinin turistik beldesi İğneada ya bağlı olan yerde, ayrıca karaca, yaban domuzu, kurt, çakal, sansar, tilki, porsuk, tavşan gibi hayvanlarının da barındığı bir yerdir.

Nesli tükenmekte olan Akdeniz Fok’larının yaşaması için oldukça elverişli özelliklere sahiptir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ